taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
107.884
3,7775
4,3866
154,40
60,3600

Hollanda'da ev kiralamak isteyen Iraklı kadına ırkçı yanıt

Amsterdam'da, ev kiralamak için emlak şirketine başvuran Iraklı kadına, "batı tarzında yemek yapacaksan evi görebilirsin" cevabı geldi.

12.08.2017 - 09:11

hollanda

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da yaşayan Iraklı Maysaa Munaf, kiralık daire için yaptığı başvuruya emlak şirketi tarafından elektronik posta ile gönderilen cevabı sosyal medya hesabından paylaştı.

EVİ GÖRME ŞARTI

Buna göre Executive Home Rentals (EHR) adlı emlak şirketi, Munaf'a "Eğer, batı tarzında yemek yapacaksan evi görmeye gelebilirsin." cevabını verdi.

Munaf, elektronik postanın bir kopyasıyla birlikte "ırkçılık bugün halen canlı" mesajını paylaştı.

"TALİHSİZ BİR CEVAP OLMUŞ"

Emlak şirketi EHR Amsterdam Müdürü Michel Rootring yaptığı açıklamada, gönderilen cevabın hoş olmadığını belirterek, "Bazı apartman dairelerinde yemek kokuları yan komşunun evine sinebiliyor. Bu apartmanda ağır kokulu yemekler yapılmasının uygun olmadığını belirtebilirdik ama 'batı tarzında yemek' ifadesi talihsiz bir cevap olmuş." dedi.

Hollanda İnsan Hakları Kurumu sözcüsü Nacha Rakraki de daha önce buna benzer bir durumla karşılaşmadıklarını dile getirerek, "Bizim konu hakkında araştırma yapabilmemiz için önce başvuru yapılması gerekiyor. Henüz mağdur olan Munaf tarafından bize bir başvuru olmadı." ifadesini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)